Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2020

MALİKEL-MÜLK Esması ve zikrinin faydaları

Sponsor Reklam
MALİKEL-MÜLK Esması ve zikrinin faydaları

MALİKEL-MÜLK : Mülkün ebedi ve tek sahibi. Mülkinde dilediği gibi tasarruf eden, dilediğini öldüren, dilediğini yaşatan, dilediği gibi var eden, dilediğini yok eden; iradesine hiç bir şeyin ve hiç bir kimsenin müdahalesi söz konusu olmayan.

Ebced değeri ve zikir saati: MALİKEL-MÜLK   isminin zikri(212) adettir. Zikir saati Utarit; zikir günü Çarşamba’dır.

Özellikleri ve bazı faydaları:

  • EL-MALİKEL-MÜLK isminin zikrine, belirtilen miktarda devam eden kimse karada ,denizde ve havada her türlü kaza, bela ve felaketlerden korunur.
  • Büyük yetki sahiplerinin, bu ismin zikrine devam etmeleri, saltanatlarının devamı için gereklidir. Böyle yaptıkları takdirde başarılı olabilirler.
  • “Melik” aynı zamanda sultan, padişah, hükümdarlar vs .gibi anlamlarına geldiği için, bu ismin zikrine devam edenler, kendilerinde başkalarının da hissettiği büyük bir güç hissedip nüfuz temin ederler  saygınlık kazanırlar.
  • Bu ismin zikrine devam edenlerin içi  ve dışı sağlık ve güzelliklere kavuşur.
  • Tenha bir yere tertemiz bir abdest alarak çekilip (14641) defa “YA MELİK” ismiyle zikredip arkasından samimi bir şekilde Allah Teala’ya dua  eden kimsenin, yüce Allah , istek ve ihtiyaçlarını karşılar, sıkıntılarını giderir.
  • Özellikle dünyevi konulardan dolayı sıkıntı ve bunalımda olan ve başka da yapacak bir şeyi olmayan kimseler, akşam namazına  45 dakika kala yani tam keharet vakti girdiğinde (100) defa “Melik-i Muktedirsin Allahım! Bana yardım et ” diye dua ederse ve isteğini de Allah’a bildirirse sıkıntısı gider ve rahat ve huzura kavuşur.

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz