Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2020

ET-TEVVAB Esması ve zikrinin faydaları

Sponsor Reklam
ET-TEVVAB Esması ve zikrinin faydaları

ET-TEVVAB: Kulun işlediği günahların cinsine miktarına ve büyüklüğüne-küçüklüğüne bakmadan, bütün tövbeleri çokça kabul eden, günahlarını bağışlayan.

Şüphesiz Allah’tan başka tövbeleri kabul edip, kulun günahlarını bağışlayacak kimse yoktur. Günahlarının farkında olarak bir insan ne zaman Allah’a tevbe edip ellerini açsa, Onu bağışlayıcı olarak bulacağından şüphe yoktur. Bu konuda bir sınırlama da söz konusu değildir. Nitekim Hz.peygamber şöyle buyurmuştur.

“İstiğfar eden kimse günde 70 kere  de tevbesinden dönse günahta ısrar etmiş sayılmaz.”

Ebced değeri ve zikir saati:ET-TEVVAB  isminin zikri (409) adettir.Zikrin saati Müşteri, günü perşembedir.

Özellikleri ve bazı faydaları:

  • Bu ismin zikriyle meşgul olup, Duha (kuşluk) namazından sonra (300) defa okumaya devam eden kimsenin gönlü nurlarla dolar,duası ve tevbesi kabul edilenler sınıfına dahil edilir. Kötü huylarını bırakır; Allah’tan istediği her şeye kısa zamanda kavuşur.
  • Her gün (409= defa okumaya devam eden,ne kadar günahkar olursa olsun, Cenab-ı Hak, onu bağışlar. Üzerinde bulunan kötü huylar iyi huylara dönüşür.
  • Geçim sıkıntısı çeken kimse her gün (667)  defa “YA RAHİM,YA TEVVAB” şeklinde okumaya devam etse, kısa zamanda ümit etmediği yerlerden destekler görür ve sıkıntılarından kurtulup bolluğa kavuşur.
  • Bir tabak içine “YA TEVVAB” isminin vekfini yaparak, üzerine (409) defa okunduktan sonra su ile silinerek 7 gün İçki veya kumar müptelası olan bir kimseye içirilirse, o kişi kısa zamanda içki veya kumardan nefret eder. Tövbekar olur.
  • kendisine saldırıda bulunan bir düşmana  10 kere okunsa zulüm ve saldırıdan vazgeçer.

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz