Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2020

EL-MÜNTEKİM Esması ve zikrinin faydaları

Sponsor Reklam
EL-MÜNTEKİM Esması ve zikrinin faydaları

EL-MÜNTEKİM; Dilediğine ceza vermede  şiddetli davranan, suçlulara müstehak oldukları cezaya çarptıran. Acizlerin ve zayıfların alamadıkları intikamı onların yerine zalimlerden, zorbalardan alan.

Ebced değeri ve zikir saati: EL-MÜNTEKİM isminin zikri (630) adettir. Zikrin saati merih, günü Salı’dır.

Özellikleri ve bazı faydaları:

  • EL-MÜNTEKİM ismi de “KAHHAR” ve “CEBBAR” isimleri gibi, Allah (c.c)’nğn kahredici isimlerinden dir. Düşmanlar ve intikam almak için üzerlerine okunur. kahredici isimlerin başında gelen bir isimdir. havas alimleri bu ismin AZRAİL (a.s)’ın zikri olduğunu söylemişler.
  • Her gün (630) defa “YA MÜNTEKİM” diye zikrden kimseye hiç bir düşmanı zarar veremez. Zarar vermek için uğraşanların kendileri zarara uğrarlar.
  • kahır ve helakı hak etmiş bir kimseye 7 gece üst üste (3969) kere “YA MÜNTEKİM” okuma ve sonunda “Ya rabbi, Ya Cebbar, Ya müntekim! sana sığınıyorum, falan kimseden hakkımı ve intikamımı al!” diye dua etse, Allah(c.c) mazlumun hakkını alrı,ahını yerde bırakmaz.

Ancak bizim peygamberimiz (sav) hemen hiç kimseden intikam alma yoluna gitmemiş ve beddua etmemiştir. Affetmeyi tercih etmiştir. Bu nedenle bizler de her önümüze gelene ah edip, beddua ederek intikam almaya kalkmamalıyız.

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz