Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2020

EL-MANİ Esması ve zikrinin faydaları

Sponsor Reklam
EL-MANİ Esması ve zikrinin faydaları

EL-MANİ; Dostlarını, başkalarının eziyetinden koruyan, istediği her hangi bir şeyin meydana gelmesine engel tanımayıp gerçekleştirdiği gibi, istemediği bir şeyin de meydana gelmesine  engeller koyup mani olan, kendisine karşı koyulamayan demektir.

Ebced değeri ve zikir saati: EL-MANİ isminin zikri (161) adettir. Zikir saati  Güneş, zikir günü Pazar’dır.

Özellikleri ve bazı faydaları:

  • Usülune uygun olarak bu ismin zikriyle  meşgul olan kimse, yolculukta ve evinde iken her türlü tehlikeye karşı korunur. Cenab-ı Hakkın himayesine girer.
  • her gün (161) kere zikrine devam eden kimse, bilinen veya bilinmeyen her türlü bela ve musibetten korunur. Allah Teala tarafından himaye edilir.
  • Zulümden vazgeçmeyen ,söz dinlemeyen ve bir türlü insafa gelmeyen, ıslah olmayan bir zalime karşı vekfini yapıp okumak çok etkilidir Zulmü önler .Bunun için önce vekfini yazıp etrafına sonra da çevresine,”Allahümme ya maniu amni(falan ibnü filan(kadınsa) falane binti filanenin (diye zalim, annesinin ismiyle birlikte yazılır.)an icra-i zulmi ve’l adaveh” yazılıp üzerine de (1610) jere “YA MANİ”  ismini okuduktan sonra be vekif, rüzğara karşı olan bir yere asılıp bırakılır.her gün (161) jere “YA MANİ” ile birlikte 7 kere de yazdığımız duayı okuyup söz konusu zalimin şerrinden Allah’a sığınılıp dua edilirse, kısa zamanda içinde o zalimin veya zarar veren düşmanın zulmü biter. yaptıkları kendi aleyhine döner.

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz