Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2020

EL-BERR Esması ve zikrinin faydaları

Sponsor Reklam
EL-BERR Esması ve zikrinin faydaları

EL-BERR; katından gelen bir iyilik ve lütufla, kullarına karşı şevkatli ve merhametli olan. mahlukata, hayırlar ulaştıran; kullarına karşı musamahakar, şevkatli, merhametli, cömert ve ikraı,ihsanı bol olan anlamlarına gelir.

Ebced değeri ve zikir saati: EL-BERR isiminin zikri (202) adettir. Zikir saati Zühre, zikir günü Cuma’dır.

Özellikleri ve bazı faydaları:

  • EL-BERR isminin zikrine dünyalık elde etmek için bu ismin zikrine devam edilir. Bu ismin zikrine devam eden kimsenin ihtiyaç için düşmanı dahi ayağına kadar gelir. Onun önünde boyun eğer.
  • Her kim, bu ismin zikrine her gün (786) defa okuyup devam ederek vird edinirse, Cenab-ı Hak ona lutüf ve ihsanlarını birbiri ardıca yağdırır.
  • İçki içen, kumar oynayan, zina  eden, faiz yiyen vs. günahları işleyen kimse bu ismin zikrine devam etse, günahlardan kurtulur. Tövbekar olur. Kötülüklerden ve günahlardan uzaklaşır.
  • kara ve deniz seyahatlerinde bu ismin zikrine devam etmek, sağlık, emniyet ve güven sağlar.
  • Deniz yolculuğu sırasında  fırtınaya yakalanırsa bu ismin zikriyle gemi veya zikreden şahıs fırtınanın meydana getireceği zarardan kurtulur.
  • Bu ismi  felçli birine şartlarına uygun olarak okumak, yada büyük ebced değerine göre hesap edip okumak kurtuluşuna vesile olur.

kaynak: Dr.Arif ARSLAN (Emaül Hüsna’nın keşfi)

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz