Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2022

EL-ADL Esmasının zikri ve faydaları

Sponsor Reklam     
EL-ADL Esmasının zikri ve faydaları

EL-ADL; hakkı ve gerçeği bilerek doğru hüküm veren, zulmetmeyen, Sınırsız, sonsuz adalet sahibi. Allah mutlak adildir; zulmü ve zalimi sevmez. İnsanlar ve hayvanlar arasında hükmederken, onlara ait en ince ayrıntıları, niyetleri ve davranışları bilen yalnız Allah’tır. Herkese ve her şeye adaleti şamil, hiç bir şeyi atlamayan, hiçbir ayrıntıyı unutmayan yine Allah’tır.

Bu nedenle kulları arasında göze hoş görünmeyen durumlardan veya aklınıza yatmayan hususlardan dolayı, onun adaleti hakkında şüpheye düşmek yersizdir. Çünkü bu, bizim iç yüzünü bilmediğimiz ve anlamadığımız birtakım nedenlerden dolayı böyle olmuştur. Körlük, topallık, sağırlık, dilsizlik, fakirlik  ve zenginlik gibi.. keza güzellik ve sağlık, hastalık gibi olaylar da öyle.

Ebced değeri ve zikir saati:EL-ADL; ismi zikri (104) adet, zikir saati Güneş, günü Pazar.

Özellikleri ve bazı faydaları:

  • Bu ismin zikrine usulüne göre devam eden kimse,iş ve davranışlarında adil olur, hiç kimseye zulmedemez, nefsini fitne ve fesattan kurtarır. Kötü huyları iyi huylara dönüşür; güzel ahlaka sahip olur.
  • Cuma gecesi 20 lokma ekmek üzerine yazıp yerse, insanların, cinlerin ve bütün mahlukatın hürmet ve saygısını kazanır.
  • Hakimler bu ismi her gün (104) defa okuyarak devam ederlerse, Cenabı-hak, onları zulümden korur, isabetli kararlar ilham eder; davalı ve davacı ve şahitler, doğrudan başka bir şey söyleyemez, hakkı gizleyemezler.
  • Başkalarında hakkı olup da alamayanlar, üç gün riyazetle oruç tutup geceleri(10816) defa, ”YA ADL” diye zikredip, sonunda ” Ey adil-i mutlak olan Allah’ım! bu ismin hürmetine hakkımı falan kimseden alıvermemi istiyorum” diye dua ederse ,Allah o zalim ve zorba hak yeyici kimseyi, dua eden kimsenin hakkını vermeye mecbur eder; yine de vermezse başka türlü cezasını çeker.

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz