Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2022

Bir amaca ulaşmak için Salavat-ı Şerife okumak

Sponsor Reklam     
Bir amaca ulaşmak için Salavat-ı Şerife okumak

Bir amaca ulaşmak için Salavat-ı Şerife okumak

Hazînetü’l-Esrar’da şöyle denilmiştir.

“Bir kimse, herhangi bir Cuma gecesi yatsı namazını evinde kıldıktan sonra, aşağıdaki şekilde (1000) bin defa salâvat getirirse ister dünyalık olsun ister ahiretlik dileğini elde eder.

“Essalâtü vesselâmü aleyke yâ seyyidî yâ Rasûlallâh.Huz biyedî,kallet hıyletî,edriknî.”

Manası:”Salat ve Selam senin üzerine olsun,ey Allah’ın resûlü! Ey Efendimiz! Elimden tut. Hâlimi sana arzettim, beni bırakma!”

Bu hususta bir başka tertip de şöyledir.

Allah Resûlü (S.a.v) buyuruyor.

“Bir kimse, herhangi bir hususta zor durumda kalırsa benim üzerime çokça salâvat getirsin. Böyle yapması, sıkıntısını, kederini ve müşkülünü kolaylaştırır. Rızkını bereketlendirir ve dileğine nâil olur.

Bir kimse her farz anamzının sonunda, aşağıdaki salâvât-ı şerifeyi iki defa okumayı adet haline getirirse ve çok önemli bir hususun gerçekleşmesi içinde (1000) bin defa okursa, yüce Allah’ın kuvvet ve kudreti ile ne dilerse dileği olur.

Okunacak Salâvat-ı şerife şudur.

“Allaümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin,salâten tüncînâ bihâ min cemîıl ehvâl-i vel âfâti.Ve takdıy lenâ bihâ cemîal hâcâti.Ve tütahhirunâ bihâ min cemî’ıssey-yiâti.Ve terfauna bihâ a’leddera-câti.Ve tübelliğunâ biha aksal ğâyâti.Min cem’i’ıl hayrati fil hayâti ve ba’del memâti.”

Manası:” Allahı’ım ! Efendimiz Muhammed üzerine Sen salât et. Öyle bir salât et ki, Senin  habibine ı-olan salâtın bizleri bütün tehlikelere ve felâketlere karşı korusun. Bütün arzu ve isteklerimizi yerine getirsin. Bizi bütün günah kirlerinden arıtıp yıkasın. Yine bizi derecelerin en yücelerine eriştirsin. Bizi isteklerimizin varmak istediğimiz yerin en sonuna ulaştırsın. Bu ulaşmak istediğimiz isteklerimiz hem dünyalıktır. hem de ahirete yöneliktir. Her iki cihanın hayırlarına bizi götürsün. İki cihanda ne muradımız varsa, hepsi yerine gelsin.”

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz